jaklob2

... o svet DJingu som sa začal zaujímať, keď som mal 13 rokov. Ako mladý nadšenec som v časoch bez internetu začal vyhľadávať literatúru o hudbe a technike. Taktiež som oslovil staršich DJov, pri ktorých som presedle hodiny a hltal informácie a príbehy. Pohlcovalo ma to stále viac a viac. Počas strednej školy som už pravidelne pôsobil v žilinských diskotékach. Najväčší rozmach som zažil počas štúdia na vysokej škole, kde študentský život umožňoval DJing aj počas pracovných dní pre svojich rovesníkov. Zlaté časy v kluboch U-LA-LA, Tiffany a neskôr klub 54 a Miami. Hudobné vzdelanie som nedosiahol iba ako DJ samouk, ale hlavne ako redaktor a moderátor, ktorý pracoval v rozhlase už od roku 1999. Začalo to v žilinskom rádiu Frontinus, potom internátne rozhlasové štúdio RAPEŠ, martinské rádio REBECA a opäť rádio Frontinus, kde som 8 rokov vytváral úspešnú reláciu Hviezdy diskoték. Od roku 1992 sa toho veľa zmenilo. Začínal som s CDčkami a kazetami. Postupne som si zadovážil aj gramofóny, ktoré vlastním dodnes, no je to už iba ako spomienka na ten pravý dotyk s hudbou. V mojom archíve je obsiahnuté skoro všetko od 60s až po súčasnosť v rôznych štýloch, a stále ho priebežne dopĺňam CDčkami a LP platňami. Za desiatky rokov zozbieraný archív mám samozrejme zdigitalizovaný v počitači. Odohral som stovky svadieb, diskoték, firemných večierkov, športových hier, hodov, osláv, plesov, zábav, diskoték a takisto zabezpečil technickú podporu pre vystúpenia Mariána Čekovského, Mira Žbirku, Petra Nagya či Lenku Filipovú a iných. Bol som hudbou ľudí zabávať aj za hranicami, v Írsku a v Taliansku ... Prácu DJa neodzrkadlia fotky alebo zostrihané videá, DJa treba zažiť ...

Nie som "jútubový" DJ, a preto starostlivo vyberám hudbu do svojho archívu. Mám rád zvuk a ten musí byť v prvom rade kvalitný. Nie je dôležité to mať hlasno, ale príjemne. Neoddeliteľnou súčasťou okrem zvuku je aj nasvietenie daného priestoru. Nasvietenie si vyžaduje cit, skúsenosti a techniku. 

Nie som ten, ktorý si kúpil pred rokom dva notebooky a rozhodol sa byt DJom. Som ten, ktorý sa o to zaujímal, študoval, vyskúšal a hlavne prežil. 

HVIEZDY DISKOTÉK